Прес-реліз. Інформаційна година «Українська святиня – Запорізька Січ»

КРАЄЗНАВЧА РОБОТА | Прес-реліз. Інформаційна година «Українська святиня – Запорізька Січ»

Прес-реліз. Інформаційна година «Українська святиня – Запорізька Січ»

Протягом всієї багатовікової історії нашої Батьківщини народ вище за все цінував вірність Вітчизні, мужність і відвагу героїв, які боролися за торжество добра і справедливості.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості президентом України наказано установити в Україні свято – День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня на День українського козацтва.

Саме 11 жовтня в бібліотеці училища зав. бібліотекою Ларисою Сторожук , вихователем Оксаною Бурденюк, бібліотекарем бібліотеки-філії № 7 Оксаною Маркітан для студентів І курсу медичного училища було проведено інформаційну годину «Українська святиня – Запорізька Січ».

Метою заходу було збагачувати знання про історію українського народу; розширювати знання про початок козаччини в Україні, заснування Запорозької Січі, розвивати інтерес до історії українського народу, до народної творчості; виховувати повагу до козаків, гордість за український народ, любов до Батьківщини.

Студенти ознайомились з книжковою виставкою« Степ та воля – козацька доля». та переглянули відеоматеріал про козаків.

Ведучі Віталій Пастух та Вікторія Марчук розповіли про свято всього українського народу, свято людей, небайдужих до благородної справи розбудови української державності. І це дуже символічно, що цей день співпадає зі святом Покрова. Адже подібно до Пресвятої Богородиці, яка своїм покривалом рятувала міста і храми від загарбників, роблячи їх невидимими, козаки відважно і відчайдушно берегли і захищали рідну українську землю від ворогів. Присутні почули надзвичайно цікаву розповідь про історію виникнення козацтва, побут, устрій та традиції козацького війська, про важливу роль українського козацтва в історії України та її народу. Адже саме завдяки козацтву в середині XVII століття була створена суверенна українська держава. Завдяки впливові козацтва на українську культуру, збереженню козацьких традицій, українці і в подальшому, у часи бездержавності, зберегли прагнення до волі і незалежності, а образ козака став уособленням ідеалу чоловіка-воїна, захисника вітчизни.

11.10.2016