Іноземні мови, основи латинської мови з медичної термінології

Олімпіада з англійської мови

В нашому коледжі  відбулася Олімпіада з англійської мови, в якій взяли участь здобувачі фахової передвищої освіти ІІ року навчання. Це захоплююче змагання не тільки продемонструвало рівень знань, але й підкреслило важливість вивчення англійської мови в сучасному світі. Англійська є глобальною мовою спілкування, що відкриває двері до нових можливостей у навчанні.

Європейський день мов

Європейський день мов

26 вересня відзначається Європейський день мов як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою. Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності? Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями та ввернути слівце з французької, англійської або латиною. Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою. Стандартом для сучасної людини вважається володіння, як мінімум, двома іноземними мовами. Недавні медичні дослідження показали, що вивчення другої мови може відстрочити настання деменції на кілька років. Тому сьогоднішній день закликає до викладання та вивчення іноземних мов, оскільки це шлях до здоров'я та взаєморозуміння між народами і державами. Мода на володіння іноземними мовами не проходить ніколи. Серед європейських мов найбільш поширеними сьогодні є португальська, іспанська, французька та англійська. Українську мову визнали третьою найкрасивішою мовою в світі за такими критеріями як: фонетика, лексика, фразеологія після французької та перської на мовному конкурсі в Парижі ще в 1934 році. Через мову ми пізнаємо душу народу, особливості його світосприйняття, здобуваємо ключ до скарбниці його мудрості. Мовне розмаїття – один із найпотужніших інструментів для досягнення взаєморозуміння, яке є таким важливим у сучасному буремному світі. «Немає магії сильнішої, ніж магія слів», ‒ писав свого часу Анатоль Франс.

Нині частка населення, що володіє іноземною мовою, в Європі складає щодо англійської мови ‒ 38%, французької – 14% тощо. Останні роки все більше людей у світі виявляють інтерес до української мови, мають бажання вивчати її. Сподіваємося, що невдовзі вона посяде належне їй місце серед інших європейських мов. 

У рамках  відзначення Європейського дня мов в Кам'янець-Подільському медичному фаховому коледжі для здобувачів освіти IІ курсу проведено ряд заходів, метою яких було пояснення необхідності вивчення іноземних мов, зокрема англійської та латинської. Другокурсники мали можливість переглянути навчальні відео іноземними мовами, а найбільш активні стали учасниками конкурсу «Foreign Challenge», створивши власні відео, в яких ознайомили зі своєю майбутньою професією та значенням латинської мови в сучасному світі. Цей день також став початком роботи гуртка з іноземної мови «Foreign Club», головною метою якого є покращення знань здобувачів освіти та мотивація їх до саморозвитку і самовдосконалення. Учасники гурткової роботи отримали пам’ятки-поради щодо вдосконалення знань з іноземної мови. А саме:

Для початку вам слід зробити колаж на стіні за допомогою латинських термінів. Наприклад, ви можете повісити на стіну зображення скелету людини. Почніть викладати скелет з тих слів, які вже вивчили, й поступово додавайте нові.

Скористайтесь Інтернетом. Зараз у мережі дуже багато сайтів з вивчення іноземної мови. Уроки в мережі, як правило, відрізняються від аудиторних  занять з іноземних мов, що, безсумнівно, дасть свої результати.

Поставте собі мету. Визначте, для чого вам потрібна мова. Нехай ця мета стане для вас додатковою мотивацією. Поділить основне завдання на кілька маленьких для їх швидкого вивчення.

Спробуйте оточити себе іноземною мовою. Для початку поміняйте мову меню телефону з української на англійську. А потім спробуйте писати друзям смс англійською, читати новини, слухати музику тощо.

Любите спілкуватись? Тоді заведіть друга для листування. Щоденні листи англійською будуть покращувати вашу мову й комунікативні навички. 

Перегляд фільмів – дуже приємне заняття. То ж чому б не поєднати приємне з корисним? Дивіться фільми англійською! Якщо важко, включайте субтитри.

Заняття не лише в аудиторії

"Open air... чи ...заняття не лише в аудиторії"! Під таким гаслом сьогодні, 31 травня 2023 року, пройшло заняття з англійської мови за професійним спрямуванням.

Стосунки з однолітками. Гуманність, толерантність

В КПМФК викладачем Ларисою БУЙНИЦЬКОЮ було проведено відкрите практичне заняття з предмету "Англійська мова" з використанням інтерактивних технологій навчання з теми: "Стосунки з однолітками. Гуманність, толерантність"

Патріотичний квест «100 причин пишатися Україною»

Кажуть, що свобода - це розкіш, яку не кожен може собі дозволити і ми, українці, як ніхто інший, розуміємо ці слова та ніколи її не віддамо.


Заняття з англійської мови на тему: «Технології та засоби навчання. Інтернет»

Відбулось відкрите практичне заняття з англійської мови на тему: «Технології та засоби навчання. Інтернет» у групі «А» І курсу спеціальності 223 Медсестринство Лікувальна справа
Викладач: Галина Костенчук.

День Європи в Україні

Вчора студенти Кам'янець -Подільського медичного фахового коледжу відзначали День вишиванки, а сьогодні, 19.05.2023 року сміливо крокують до Євросоюзу, знайомлячись з новим указом президента про святкування Дня Європи в Україні - 9 травня.

Travelling. A Tour to Canada

Викладач С.В. Богаченко провела відкрите практичне заняття з англійської мови у групі "А" ІІ курсу спеціальності 223 Медсестринство Лікувальна справа.

Історія медицина в Україні. М. І. Пирогов, Д. К. Заболотний

Історія медицина в Україні. М. І. Пирогов, Д. К. Заболотний

Відбулось відкрите практичне заняття з англійської мови за професійним спрямуванням у групі «Б» ІІІ курсу спеціальності 223 Медсестринство Лікувальна справа. Тема заняття: «Історія медицина в Україні. М. І. Пирогов, Д. К. Заболотний». Викладач: Костенчук Г. І.

Відкритий виховний захід «Сповідь перед мамою»

Відкритий виховний захід «Сповідь перед мамою»

Відбувся відкритий виховний захід «Сповідь перед мамою», присвячений найріднішим людям у світі – нашим матерям. На захід були запрошені учні 9 класу Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка».

День пам'яті присвячений героям Небесної сотні

День пам'яті присвячений героям Небесної сотні

20 лютого 2019 року весь український народ згадував трагічні події п'ятирічної давності та вшановував пам'ять славних синів та дочок України.

Святий Миколай в Голищанські школі-інтернаті

Святий Миколай в Голищанські школі-інтернаті

Усі діти з нетерпінням чекають на Святого Миколая, який приносить подарунки.

Медицина не проста наука

Медицина не проста наука

Медицина не проста наука. Вивчення медичних дисциплін вимагає багато зусиль. Вивчати іноземну мову теж не легке завдання, проте було дуже приємно, коли студенти-гуртківці Корнівський Богдан ІV Ф- «А», Береза Вікторія ІV Ф- «А», Нефьодова Анна II Ф - «А» погодилися провести новорічний ранок німецькою мовою для учнів Колубаївського НВК у складі ЗОШ I- II ступенів та ДНЗ Гуменецької сільської ради.

Заняття з дисципліни: "Англійська мова за професійним спрямуванням" з теми: "Серцево-судинна система"

Заняття з дисципліни: "Англійська мова за професійним спрямуванням" з теми: "Серцево-судинна система"

Від розвитку серця та судинного русла залежить стан загального здоров'я людини, виникнення хвороб серцево-судинної системи та їх перебіг. Відомо, що хвороби серцево-судинної системи, такі як природжені та набуті вади серця, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, гіпертонічна хвороба, атеросклероз судин, кровотечі та інші, посідають перше місце за тяжкими розладами здоров'я, розвитку інвалідності, а також смертності. Коли нам доводиться приймати складне рішення, ми нерідко кажемо, що «зробили цей вибір серцем».

Тому знання будови і функцій серця та кровоносних судин є необхідним та актуальним для практичної діяльності майбутніх медичних працівників.

One day of my life. Conflict resolution

One day of my life. Conflict resolution

В аудиторії №30 Кам’янець-Подільського Медичного училища відбулося відкрите практичне заняття з Англійської мови «One day of my life.Conflict resolution» в групі IIф.«Б»

День Святого Мартіна

День Святого Мартіна

Вичення мови неможливе без знайомства з культурою країни. Саме тому ми часто проводимо німецькі свята, щоб познайомити студентів з традиціями Німеччини.

2017 рік проголошено роком німецької мови

2017 рік проголошено роком німецької мови

Студенти нашого медичного училища, активісти-гуртківці Дзядзя Сергій (ІVфА), Болюх Ольга(ІVфА), Морозюк Інга (ІІІфА), Корнівський Богдан (ІІІфА) підібрали матеріали для оформлення фотовиставки, присвяченій доленосній події німецького народу – об’єднанню Німеччини, яке відбулося 3 жовтня 1990 року.

Закони гармонії Всесвіту

Закони гармонії Всесвіту

Багато хто мислить так: «Якщо тобі щось здається правильним, роби це. Слухайся голосу свого серця». Чи мудро так думати? Людське серце здатне віддано любити і глибоко співчувати. Але воно також «лукаве… та зіпсоване». Про цей прикрий факт свідчить занепад моралі по всьому світі.

Теми «Поліклініка: виклик лікаря додому» та «В аптеці. Лікарські форми»

Теми «Поліклініка: виклик лікаря додому» та «В аптеці. Лікарські форми»

Кам’янець-Подільського медичного училища ІІІ курсу спеціальності «Лікувальна справа» групи «В» (ІІ підгрупа) разом з викладачем англійської мови Мельник А.В. відвідали міську поліклініку та ознайомились із провідними аптеками міста.

Відкрите засідання гуртка німецької мови «Кам’янець-Подільський: від окупації до визволення»

Відкрите засідання гуртка німецької мови «Кам’янець-Подільський: від окупації до визволення»

В рамках заходів до Дня визволення міста у гуртожитку училища відбулося відкрите засідання гуртка німецької мови: «Кам’янець-Подільський: від окупації до визволення».