Спеціальності

Акушерська справа

Спеціальність – 223 Медсестринство

Ліцензійний обсяг: 60 осіб (15–державне замовлення, 45 –контрактна форма навчання)

Станом на 01.10.2021 року контингент спеціальності складає: Арсенюк Тетяна Леонідівна

І курс – 14 студент (14 державної – 0 контрактної форми навчання)

ІІ курс – 17 студентів (13 державної – 4 контрактної форми навчання

ІІІ курс – 16 студентів (15 державної – 1 контрактної форми навчання)

Нормативний термін навчання: (на основі повної загальної середньої освіти) - 2 роки 5 місяців

Завантажити: Освітня програма Акушерська справа.pdf

Очолює відділення спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, "викладач-методист", викладач інформатики, основ медичної інформатики - Арсенюк Тетяна Леонідівна.

До послуг студентів є гуртожиток, який розташований на території навчального закладу, бібліотека з читальним залом, спортивні майданчики. В училищі є два комп’ютерні класи з вільним доступом до мережі Іntеrnet.

Підготовка фахівців зі спеціальності проводиться з початку заснування акушерської школи - з 1935 року. 


Акушерка - особливий фах

Найбільша таємниця Всесвіту - Життя.

Найбільша таємниця Життя - Людина.

Найбільша таємниця Людини - Творчість.

Акушерка
Акушерка (від французького — accoucher) — що означає допомагати при пологах. Це молодший медичний дипломований спеціаліст, що має право самостійно на давати медичну допомогу при пологах, працювати в міських пологових будинках, гінекологічних стаціонарах, жіночих консультаціях, сільських фельдшерсько-акушерських пунктах, здоровпунктах, медпунктах і інших лікувально-профілактичних установах на посадах акушерки та завідувача фельдшерсько-акушерського пункту.

Акушерка — особлива професія. Вона першою приймає у свої руки нового жителя Землі. І від того тепла, яке вона дала йому в перші хвилини, багато залежить, бо в руках акушерки два життя. Новонароджена дитина. Це звичайність, бо в кожну секунду на землі народжується дитина. Це загадковість і незбагненність — бо з двох клітин за десять місяців формується найскладніший організм з усіх живих істот, і на світ з'являється людина. Для акушерки щедрість — абсолютна необхідність, вона закон її професії. У такій високогуманній професії, як акушерська, щирість і душевність повинні бути провідними якостями. Акушерка повинна займатися своєю справою за покликанням, любити свою професію і любити своїх пацієнтів — жінок і дітей.

Мати з дитиною

Вагітність — дивовижний період у житті жінки. Італієць Уельс, лікар минулого століття, поетично назвав цей час "два життя в одній жінці".   

Діти мають бути бажаними — вони це дуже відчувають, хвилюються разом з мамою. Вагітні жінки мають бути оточені теплотою і увагою близьких, любов'ю чоловіка.  

Нині найздоровіший генофонд, який встановили зарубіжні вчені, існує в Південній Кореї. їхні традиції ґрунтуються на суворих правилах у інтимному житті, і вирішивши, наприклад, мати дитину, за два роки (!) до її зачаття корейці не вживають алкоголю, не палять цигарок, уникають гострих страв і намагаються бути уважними одне до одного. Корейські діти, як правило, виростають здоровими, сильними і витривалими. 

Коли мати прикладає свою дитину до грудей, тепло з молоком струменіє глибоко з-під серця, яке огортає і захищає дитину від життєвих незгод, проблем, тривог цього світу. Бо й там, в утробі матері, було так затишно. З молоком матері дитина вбирає і це тепло, і здоров'я, і любов. 
Як велично написав про вагітну жінку професор Львівського державного національного університету ім. Івана Франка Микола Олексюк у вірші "Звеличення":

"Коли вагітну жінку я стрічаю,
То Господа благаю: "Поможи,
Щоб той хлопчина, що вродитись має,
Мій вік прожив, мене щоб пережив.
Щоб те дівчатко, що в святу хвилину
Побачить світ, діждалося колись
Свого блаженства, - най уродить сина,
Собі на щастя, людям на користь.
Щоб та матуся, що вродити має,
Змогла крізь муки легко перейти...
" Моїй рідні, що до життя змагає,
У Господа благаю: "Освяти...!"

Ось що розповіла мені студентка, майбутня акушерка, про свої враження про пологи жінки: 
"Спостерігаючи за пологами жінки на практичному занятті, я в душі переживаю за обох: жінку і дитину. І коли маленька безпомічна людина сповіщає криком свою появу на світ, то відчуваю щось особливе, незрівнянне. Адже ця нова людина з часом стане геніальним конструктором чи лікарем, педагогом чи інженером. Я б дуже хотіла, щоб на Землі панував мир, щоб діти у світі не голодували, щоб вони були бажаними і любимими. Ми маємо бути рішучими противниками дітов­бивства, піднести голос на захист немовлят, котрих вбивають. Це наш етичний обов'язок хто усвідомлює себе християнами." 

плід
Кожен четвертий аборт у світі — в нас, на Україні. Сьогодні 1 млн.. подружніх пар в Україні неплідні, з них 868 тисяч через неплідність жінки. Причиною цього у 80% випадків є аборт. 
Плід у материнському лоні — це дар Божий. Коли жінка з певних причин хоче позбутися зачатого життя, тобто робить аборт, це лягає тяжким каменем гріха на її сумління. Жодні виправдання не зможуть його зняти. За всю свою історію людство не знало такої кількості насильницьких смертей. 
Щоб зрозуміти, що це вбивство, достатньо подивитися фільм Бернарда Натансона "Безмовний крик". Плід передчуває смерть, починає тривожно рухатися, частота биття серця у нього зростає у два рази, і з наближенням медичного інструмента він розкриває рот у безмовному крику... 

Випускники закладу за кваліфікацією «Акушерка» призначаються для роботи:

  1. У пологових відділеннях міських та районних лікарень.
  2. Гінекологічних стаціонарах.
  3. Жіночих консультаціях.
  4. Сільських фельдшерсько-акушерських пунктах.
  5. Здоровпунктах, медпунктах і інших лікувально-профілактичних установах на посадах акушерки та завідувача фельдшерсько-акушерського пункту.

Професійна діяльність акушерки передбачає:

Студенти акушерського відділення беруть активну участь у житті училеща, творять і проектують своє успішне майбутнє, виявляють активну громадянську позицію, проявляють творчі таланти, є активними учасниками студентських науково-теоретичних конференцій, олімпіад, спортивних змагань.

Матеріально-технічне та інформаційне забезпечення 223 Медсестринство Акушерська справа.pdf