Виховна година з теми: «Бабин Яр: без права на забуття»

Виховна година для студентів І-ІІ курсів з приводу вшанування пам’яті жертв трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі «Бабин Яр: без права на забуття». Підготували викладачі: Паламарчук О.А., Семенова В.В.

«Є речі, є трагедії, перед безмірністю яких будь-яке слово безсиле і про які більше скаже мовчання – велике мовчання тисяч людей. Може, і нам годилося б тут обійтися без слів і мовчки думати про одне й те ж. Однак мовчання багато говорить лише там, де все, що можна сказати, вже сказане. Коли ж сказано ще далеко не все, коли ще нічого не сказано – тоді мовчання стає спільником неправди й несвободи. Тому ми говоримо, і мусимо говорити, де можна й де не можна, використовуючи всяку з нагод, які трапляються нам так нечасто».

/ З виступу письменника Івана Дзюби в Бабиному Ярі 1966 року

Українська та світова спільнота у вересні цього року відзначає 75-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Бабин Яр став могилою десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.

Лише за два дні, 29 та 30 вересня 1941 року, було знищено більше 30 тисяч євреїв. Усього за роки нацистської окупації Києва (1941-1943 рр.), за різними джерелами, було знищено близько 100000 осіб.

Українська держава та громадськість приділяє велику увагу вивченню історії Голокосту та інших геноцидів, формуванню в українському суспільстві атмосфери толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.

75-річчя трагедії Бабиного Яру це привід не тільки згадати жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, виховувати молодь на прикладах взаємоповаги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей.

З цієї нагоди 27 вересня 2016р. відбулась виховна година для студентів І–ІІ курсів та однойменна виставка «Бабин Яр: без права на забуття». Студенти ІІкурсу відділення «Лабораторна діагностика» познайомили присутніх із трагічними подіями вересня 1941 року. Були зачитані свідчення очевидців тих подій, показано презентацію та відеофільм. Студенти читали вірші, розповідали про трагедію Бабиного Яру для усієї України. Зокрема згадали про знищення євреїв м. Кам'янця-Подільського та Дунаєвець. Згадували імена тих, кому вдалося вижити в ті трагічні дні 75 років тому, та тих, хто цьому посприяв – українців – праведників світу. «Праведники народів світу» – це почесне звання, яке, згідно з ізраїльським законом про пам'ять катастрофи, присвоюється неєвреям, котрі рятували євреїв у роки нацистської окупації, Голокосту, ризикуючи при цьому власним життям. Станом на 1 січня 2016 року Інститут катастрофи та героїзму «Яд ва-Шем» визнав праведниками світу 26 119 людей з 51 країни. Україна за кількістю таких праведників посідає четверте місце – після Польщі, Нідерландів та Франції.

Вшанування пам’яті жертв трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі завершилось хвилиною мовчання.

001$BabinYar.jpg

003$BabinYar.jpg

007$BabinYar.jpg

010$BabinYar.jpg

Більше світлин у альбомі фотогалереї "Виховна година з теми: «Бабин Яр: без права на забуття»"

27.09.2016