Заступник директора з виховної роботи, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, "викладач-методист", викладач математики, фізики - Чернецька Наталія Йосипівна.
Зміст виховної діяльності педагогічного колективу направлений на реалізацію: Конституції України, Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», Державної національної програми «Освіта», «Україна XXI століття», «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 161 від 02.07.1993 р., Концепції розвитку Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжа на період з 2014 по 2019 рік та інших нормативних.
Під час планування, організації та проведення виховних заходів в коледжі створюються такі умови для соціалізації та саморозвитку студента, за яких у нього б вироблялися позитивні, затребувані суспільством якості, риси, здатності.
На виконання листів управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації , Кам’янець-Подільської міської ради та згідно з планом виховної роботи протягом звітного періоду в коледжі були проведені наступні виховні заходи:
Студенти коледжа беруть активну участь у традиційних загальноміських святах:
В системі роботи зі студентською молоддю важливе місце займають також такі засоби виховання, як свята, вечори дозвілля, конкурси, фестивалі, акції. Уже традиційними стали акції:
В організації цих заходів активно брали участь представники студентського самоврядування, що передбачало перш за все активну виховну доцільність та педагогічну спрямованість. Адже включення студентів у процес підготовки та проведення їх - один із засобів організації студентського самоврядування коледжа.
Мета і завдання органів студентського самоврядування полягає у забезпеченні виконання студентами своїх обов’язків та захист їх прав, що сприяє гармонійному розвитку особистості, формує у нього навички майбутнього організатора, керівника. На засадах студентського самоврядування в коледжі діють: студентський парламент, старостат, студентський профком та рада гуртожитку. На своїх засіданнях студенти обговорюють питання підвищення ролі студентського самоврядування, участь студентського самоврядування у підвищенні якості навчання студентів та їх дисципліни, планують свою роботу та обговорюють свої досягнення та плани на майбутнє. Студентське самоврядування має постійну підтримку від місцевих органів самоврядування.
Для підвищення методичного, педагогічного та психологічного рівня кураторів академічних груп протягом року на засіданнях методичного об’єднання кураторів груп були розглядаються такі питання, які дають можливість удосконалити роботу кураторів, урізноманітнити форми та методи проведення виховних заходів: години спілкування, інформаційно-просвітницькі години, круглі столи, тематичні вечори, вечори-зустрічі, вечори-пам’яті, літературно-музичні вечори, конкурси, олімпіади, конференції, бесіди, диспути, круглі столи, фестивалі, спортивні свята, екскурсії, тренінги, анкетування, соціологічні дослідження, зустрічі з цікавими людьми.
Проведення відкритих виховних годин, заходів, свят – дієва форма обміну досвідом. Кожен куратор один раз на рік проводить відкриту виховну годину, що підвищує фаховий рівень кураторів та впливає на оцінювання роботи.
Підсумком роботи за рік є традиційна участь в конкурсі «Куратор року», на якому кожен куратор звітує про проведену роботу за рік, підтверджуючи свою розповідь презентацією. В рейтинг оцінювання роботи кураторів входять: плани куратора групи, письмовий звіт про проведену роботу, характеристика групи, акти обстеження житлових умов, психолого-педагогічні характеристики студентів групи,методичні розробки відкритих виховних годин, інформаційне забезпечення, фотоальбом та відео про проведену роботу, стан правопорушень в групі, успішність групи, відвідування засідань методичного об’єднання кураторів академічних груп, відвідування гуртожитку, організація походів, участь у загальноколеджних заходах, залучення студентів до загальноміських заходів, участь у благодійних акціях.
Так,у 2009-2010 н.р. переможцем конкурсу «Куратор року» стала Лубчинська С.Я., у 2010-2011н.р.- Юрков Сергій Іванович, у 2012-2013 – Паламарчук О.А., у 2013-2014н.р.- Мазур Т.І.
Колектив коледжа активно працює над впровадженням зберігаючих здоров’я технологій, які підвищують ефективність навчального процесу, створюють здоровий освітній простір, в якому студенти, викладачі та інші учасники навчально-виховного процесу займають чітку позицію щодо виконання Всеукраїнської програми «Формування здорового способу життя серед студентської молоді», інших Державних та національних програм, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, спрямованих на утвердження здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, алкоголізму, захворюванню на ВІЛ-інфекцію/СНІД та інші небезпечні хвороби, вживання наркотичних речовин серед студентської молоді.
З цією метою колектив коледжа працює за напрямками:
На виконання закону України «Про фізичну культуру і спорт», цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» в коледжі прийнято конкретні рішення щодо покращання фізкультурно-масової і оздоровчої роботи. З метою підвищення інтересу студентів до фізичної культури та розширено обсягу фізкультурних та оздоровчих заходів у вільний від навчання час, організовано роботу 6-ти спортивних секцій: баскетбол, волейбол, атлетична гімнастика, настільний теніс, шахи, футзал. Студенти та викладачі коледжа беруть активну участь в усіх міських та обласних змаганнях, займаючи призові місця.
В нашому навчальному закладі створено усі умови для навчання та соціального захисту студентської молоді, які регламентуються законодавчими державними документами та нормативними актами, Законом України «Про професійні спілки,їх права та гарантії», колективним договором навчального закладу. В коледжі своєчасно виплачується стипендія в межах кошторису, проводяться соціальні виплати:
Усім бажаючим студентам надається гуртожиток, причому студентам-сиротам - безкоштовно. Моральна та матеріальна допомога, надбавки до стипендії - згідно чинного законодавства. Малозабезпеченим студентам надається одноразова матеріальна допомога, кращим студентам-винагороди; проводиться індексація стипендії.
Приємним подарунком до Міжнародного дня студента для здобувачів освіти Камʼянець-Подільського медичного фахового коледжу став спортивно-розважальний захід «Нетрадиційні види спорту», організований Українським Червоним Хрестом в Камʼянці-Подільському за підтримкою центру фізичного відновлення і реабілітації Kinezio-ReHealth.
Представники студентського парламенту Камʼянець-Подільського медичного фахового коледжу відвідали Молодіжний центр, де фахівець з питань молоді Богдана Лисак провела для них тренінг «Ефективна комунікація». Ця зустріч принесла багато приємних емоцій та нових відкриттів!
В останній день жовтня здобувачі освіти Камʼянець-Подільського медичного фахового коледжу побували на благодійному концерті, організованому заслуженим артистом України Святославом Краєм в актовій залі Камʼянець-Подільського фахового коледжу ЗВО «ПДУ».
Україна відзначає 80- ті роковини із дня звільнення від фашистських загарбників.
В креативному просторі центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи відбулась творча зустріч із письменником Василем Тибелем. На ній побували здобувачі освіти ІІфВ/л нашого коледжу.
У Камʼянець-Подільському медичному фаховому коледжі було гучно - на сцені вирувала «Ліга талантів». Це здобувачі освіти першого року навчання презентували свої таланти. Здається, найталановитіша молодь пішла навчатися до нашого коледжу!
З нагоди 105 річниці перебування уряду УНР у місті Камʼянці - Подільському здобувачі освіти Камʼянець- Подільського медичного фахового коледжу першого року навчання групи «А» спеціальності 223 Медсестринство Лікувальна справа (керівник Богдан Школовий) відвідали Центральну міську бібліотеку імені Костя Солухи, де відбувся історичний екскурс «Камʼянець - Соборна столиця України». Це була віртуальна подорож історичними місцями Камʼянця сторічної давнини, підкріплена книжковою виставкою «Камʼянець - остання столиця УНР».
Здобувачі освіти першого року навчання Камʼянець-Подільського медичного фахового коледжу зустрілися з випускником коледжу, а сьогодні молодшим сержантом медичної служби запасу Віктором Хіряном.
Здобувачі освіти Камʼянець- Подільського медичного фахового коледжу першого року навчання групи А (керівник групи Богдан Школовий) та групи Б ( керівник групи Людмила Вінницька) спеціальності 223 Медсестринство Лікувальна справа відвідали Центральну міську бібліотеку імені Костя Солухи, де відбулася творча зустріч з письменницею, літературознавицею та етнографинею Іванною Стефʼюк.
Здобувачі освіти перших курсів Камʼянець-Подільського медичного фахового коледжу в межах щорічної акції «Я - студент туристичного міста» занурились в історичне минуле міста. Допомогли їм в цьому одні із кращих працівників Камʼянець-Подільського державного історичного музею- заповідника Ірина Лехіцька та Галина Созанська, за що висловлюємо їм щиру вдячність!
У Камʼянець- Подільському медичному фаховому коледжі в рамках адаптаційного періоду відбулась ознайомча зустріч студентів перших курсів з капітаном поліції Придругою Петром Омеляновичем, закріпленим за коледжем працівником сектору ювенальної превенціі ВВзГ Камʼянець- Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області
Відбулося засідання керівників академічних груп Камʼянець-Подільського медичного фахового коледжу, на якому розглянуто основні напрямки виховної роботи коледжу та в межах створення безпечного освітнього середовища організована зустріч з психологом Міського Центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді Віталієм Поліщуком. Під час зустрічі обговорили тему наркотичної залежності серед студентської молоді, причин її появи, шляхи виявлення та профілактики.