Заступник директора з виховної роботи, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, "викладач-методист", викладач математики, фізики - Чернецька Наталія Йосипівна.
Зміст виховної діяльності педагогічного колективу направлений на реалізацію: Конституції України, Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», Державної національної програми «Освіта», «Україна XXI століття», «Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 161 від 02.07.1993 р., Концепції розвитку Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжа на період з 2014 по 2019 рік та інших нормативних.
Під час планування, організації та проведення виховних заходів в коледжі створюються такі умови для соціалізації та саморозвитку студента, за яких у нього б вироблялися позитивні, затребувані суспільством якості, риси, здатності.
На виконання листів управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації , Кам’янець-Подільської міської ради та згідно з планом виховної роботи протягом звітного періоду в коледжі були проведені наступні виховні заходи:
Студенти коледжа беруть активну участь у традиційних загальноміських святах:
В системі роботи зі студентською молоддю важливе місце займають також такі засоби виховання, як свята, вечори дозвілля, конкурси, фестивалі, акції. Уже традиційними стали акції:
В організації цих заходів активно брали участь представники студентського самоврядування, що передбачало перш за все активну виховну доцільність та педагогічну спрямованість. Адже включення студентів у процес підготовки та проведення їх - один із засобів організації студентського самоврядування коледжа.
Мета і завдання органів студентського самоврядування полягає у забезпеченні виконання студентами своїх обов’язків та захист їх прав, що сприяє гармонійному розвитку особистості, формує у нього навички майбутнього організатора, керівника. На засадах студентського самоврядування в коледжі діють: студентський парламент, старостат, студентський профком та рада гуртожитку. На своїх засіданнях студенти обговорюють питання підвищення ролі студентського самоврядування, участь студентського самоврядування у підвищенні якості навчання студентів та їх дисципліни, планують свою роботу та обговорюють свої досягнення та плани на майбутнє. Студентське самоврядування має постійну підтримку від місцевих органів самоврядування.
Для підвищення методичного, педагогічного та психологічного рівня кураторів академічних груп протягом року на засіданнях методичного об’єднання кураторів груп були розглядаються такі питання, які дають можливість удосконалити роботу кураторів, урізноманітнити форми та методи проведення виховних заходів: години спілкування, інформаційно-просвітницькі години, круглі столи, тематичні вечори, вечори-зустрічі, вечори-пам’яті, літературно-музичні вечори, конкурси, олімпіади, конференції, бесіди, диспути, круглі столи, фестивалі, спортивні свята, екскурсії, тренінги, анкетування, соціологічні дослідження, зустрічі з цікавими людьми.
Проведення відкритих виховних годин, заходів, свят – дієва форма обміну досвідом. Кожен куратор один раз на рік проводить відкриту виховну годину, що підвищує фаховий рівень кураторів та впливає на оцінювання роботи.
Підсумком роботи за рік є традиційна участь в конкурсі «Куратор року», на якому кожен куратор звітує про проведену роботу за рік, підтверджуючи свою розповідь презентацією. В рейтинг оцінювання роботи кураторів входять: плани куратора групи, письмовий звіт про проведену роботу, характеристика групи, акти обстеження житлових умов, психолого-педагогічні характеристики студентів групи,методичні розробки відкритих виховних годин, інформаційне забезпечення, фотоальбом та відео про проведену роботу, стан правопорушень в групі, успішність групи, відвідування засідань методичного об’єднання кураторів академічних груп, відвідування гуртожитку, організація походів, участь у загальноколеджних заходах, залучення студентів до загальноміських заходів, участь у благодійних акціях.
Так,у 2009-2010 н.р. переможцем конкурсу «Куратор року» стала Лубчинська С.Я., у 2010-2011н.р.- Юрков Сергій Іванович, у 2012-2013 – Паламарчук О.А., у 2013-2014н.р.- Мазур Т.І.
Колектив коледжа активно працює над впровадженням зберігаючих здоров’я технологій, які підвищують ефективність навчального процесу, створюють здоровий освітній простір, в якому студенти, викладачі та інші учасники навчально-виховного процесу займають чітку позицію щодо виконання Всеукраїнської програми «Формування здорового способу життя серед студентської молоді», інших Державних та національних програм, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, спрямованих на утвердження здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, алкоголізму, захворюванню на ВІЛ-інфекцію/СНІД та інші небезпечні хвороби, вживання наркотичних речовин серед студентської молоді.
З цією метою колектив коледжа працює за напрямками:
На виконання закону України «Про фізичну культуру і спорт», цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» в коледжі прийнято конкретні рішення щодо покращання фізкультурно-масової і оздоровчої роботи. З метою підвищення інтересу студентів до фізичної культури та розширено обсягу фізкультурних та оздоровчих заходів у вільний від навчання час, організовано роботу 6-ти спортивних секцій: баскетбол, волейбол, атлетична гімнастика, настільний теніс, шахи, футзал. Студенти та викладачі коледжа беруть активну участь в усіх міських та обласних змаганнях, займаючи призові місця.
В нашому навчальному закладі створено усі умови для навчання та соціального захисту студентської молоді, які регламентуються законодавчими державними документами та нормативними актами, Законом України «Про професійні спілки,їх права та гарантії», колективним договором навчального закладу. В коледжі своєчасно виплачується стипендія в межах кошторису, проводяться соціальні виплати:
Усім бажаючим студентам надається гуртожиток, причому студентам-сиротам - безкоштовно. Моральна та матеріальна допомога, надбавки до стипендії - згідно чинного законодавства. Малозабезпеченим студентам надається одноразова матеріальна допомога, кращим студентам-винагороди; проводиться індексація стипендії.
З 3 по 6 вересня 2024 року у Камʼянець-Подільському медичному фаховому коледжі відбувся тиждень профілактики правопорушень серед студентської молоді, в ході якого відбулися зустрічі здобувачів освіти усіх груп та батьківської громадськості з працівниками сектору ювенальної превенціі ВВзГ Камʼянець- Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області: капітаном поліції Родіною Катериною Олександрівною, лейтенантом поліції Стремінським Денисом Вячеславовичем, капітаном поліції Придругом Петром Омеляновичем. Дякуємо їм за тісну співпрацю з нашим колективом!
Чергове засідання студентського парламенту Кам'янець - Подільського медичного фахового коледжу відбулося у незвичайній формі - це було Арт-паті "Солодке чаювання з книгою", на яке запросили нас працівники Кам'янець-Подільської центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи.
Здобувачі освіти других курсів Кам'янець-Подільського медичного фахового коледжу мали онлайн - зустріч з Дафною Максимов Шарон - освітнім психологом, міжнародним експертом по роботі з травмою у дітей і підлітків, керівником міжнародного проєкту Хібукі - терапія. Мова йшла про бібліотерапію, яка є складним поєднанням книговедення, психології та психотерапії.
У Кам'янець-Подільський медичний фаховий коледж завітали працівники Кам'янець - Подільського державного історичного музею Ольга Венгрова та Лілія Валяровська, щоб провести для здобувачів освіти перших курсів музейну годину "Кобзар у Кам'янці" присвячену 210-ій річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Захоплююча розповідь про митця відкрила нові несподівані сторінки його життя.
Команда здобувачів освіти Кам'янець-Подільського медичного фахового коледжу у складі Назаренко Антона (ІІфА) та Юника Олексія (ІІфВ) взяли участь у історичному брейн-рингу "Кам'янець і Магдебурзьке право", який проходив у Ратуші Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. В ньому взяли участь 12 навчальних закладів міста вищої та передвищої освіти. Більш як двогодинний марафон знань з історії рідного міста показав, що молодь чудово володіє історією рідного краю.Дякуємо організаторам за неймовірну атмосферу, нові можливості та чудові враження!
Інструктори ініціативи YABC, волонтери Кам'янець-Подільської міської організації Товариства Червоного Хреста України, здобувачі освіти ІV курсу Кам'янець-Подільського медичного фахового коледжу Дарія Байцурак і Максим Коваль провели сесію з YABC для здобувачів освіти першого курсу коледжу.
В переддень другої річниці повномасштабного вторгнення окупантів на Україну в Центральній міській бібліотеці імені Костя Солухи відбувся активний діалог "Кожен з нас воїн", де учасник бойових дій з перших днів війни Павло Білоус поділився своїм військовим та життєвим досвідом із здобувачами освіти Кам'янець - Подільського медичного фахового коледжу груп ІІІфБ та ІІфА (керівник групи Ігор Криворучко).
Волонтери напряму Гуманістична освіта Кам'янець-Подільської міської організації Товариства Червоного Хреста України Максим Коваль і Лілія Мазур провели чергову сесію з Життєвих навичок для активних учасників Студентського парламенту Кам'янець-Подільського медичного фахового коледжу.
Цей день про людей, які загинули першими у боротьбі за права і гідність українського народу, ідеали демократії та європейське майбутнє. Сьогодні у Кам'янець-Подільському медичному фаховому коледжі згадували нашого земляка Анатолія Петровича Корнєєва.Він загинув рівно 10 років тому, 20 лютого 2014 року. Яким він був, розказав присутнім його однокласник- Славко Полятинчук, працівник Центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи, регіональний координатор "Активна громада Кам'янця-Подільського".
Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе навіки!
Сьогодні, 16 лютого, в Україні втретє відзначається День єднання. Саме цей день був вибраний навчальними закладами фахової передвищої освіти міста Кам'янцяПодільського, щоб разом долучитися до спільної справи допомоги Збройним Силам України.
В міській центральній бібліотеці імені Костя Солухи відбувся захід "Любов - це все", де про любов у наш непростий час говорили здобувачі освіти Кам'янець - Подільського медичного фахового коледжу:Маланчук Назар (IVфА), Войцехівська Зоя (IVфБ), Новікова Каріна (ІІІфА), Білецька Дарія(ІІфА), Перепелюк Катерина (ІІфА), Щепанська Надія(ІІФА), Максюта Єлизавета(ІІфА), Терлецька Неля(ІфБ), Нівра Юлія(ІфБ),Данілов Ярослав(Іф/лабВ), Фурман Артем(Іф/лабВ). Запрошена гостя Дрікер Віталіна подарувала присутнім музичні дарунки. Глядачами дійства стали здобувачі освіти групи Іф/лаб В (керівник групи Світлана Богаченко). Дякуємо Збройним Силам України за цю можливість!
В рамках Національного тижня читання здобувачі освіти ІІфА, ІІфБ, ІІф/лабВ Кам'янець - Подільського медичного фахового коледжу зустрілися з поетом Віталієм Міхалевським - поетом, членом Національної Спілки Письменників України та Наукової Спілки Журналістів України, головою обласного товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.